Oddając Krew Ratujesz Życie

VIII edycja MOTOSERCE Białystok – 23.04.2016

W okresie pomiędzy kwietniem a czerwcem 2016 roku w całej Polsce odbędzie się największa Akcja zbiórka krwi dla dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem akcji są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Prawie trzy tysiące osób będzie pracowało nad pozyskaniem jak największej liczby chętnych do oddania krwi.
Wszyscy zdajemy sprawę z tego, że krew jest towarem luksusowym, bo potrzeba jej coraz więcej. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Postanowiliśmy więc działać!

Rusza VIII edycja MOTOSERCA. Akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. MOTOSERCE jest imprezą rokroczną i z całą pewnością rosnącą w siłę.
Dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całej Polski podczas siedmiu edycji MOTOSERCA w latach 2009 – 2015 udało nam się zebrać ponad 21 tys. litrów krwi! W centralnych punktach 50 miast odbędą się imprezy przez nas organizowane. Głównymi atrakcjami są pokazy motocyklowe, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy z nagrodami, koncerty. Honorowe patronaty nad Akcją objęli prezydenci i burmistrzowie miast.

Miejscem Akcji Motoserce Białystok 2016 jest Rynek Kościuszki.
Zbiórce będą towarzyszyły liczne atrakcje. Liczymy, że 23 kwietnia całe rodziny (nie tylko motocyklowe) spędzą z nami czas w miłej atmosferze.

Plan imprezy:

08:00 Start imprezy
08:00 Msza Św. (Mały Kościół przy Katedrze)
09:00-17:00 Zbiórka krwi oraz rejestracja do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej
12:00 Wyjazd parady z Rynku Kościuszki
Na scenie charytatywnie wystąpią:
WALDWICK, STARY PORT, GĘSIA SKÓRKA, SNOWFALL, THARSYS, BY THE WAY
Podczas imprezy:
Pokazy walk WINLAND, CAPOEIRA UNICAR
Pokazy taneczne SALSATION Białystok, ARTEA, FABRYKA TAŃCA
Gry i zabawy dla dzieci
Konkursy z nagrodami
Wystawa motocykli
Pojazdy specjalne
17.30 Zakończenie imprezy

Serdecznie zapraszamy.